KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197322
nr 1619 7322
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, "utsikt från Ölsta". Olja på pannå, 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 65x73 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 maj 2024
kl 20:16:43
13/5 20:09:54
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson